Sdílet:

Brusinková dieta

HanaRohlenová

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Malé červené plody brusinky známe všichni. Někdo možná jen jako nezbytný malý doplněk k milované svíčkové omáčce. To ale nemění nic na tom, že jsou brusinky velmi zdravé. Hodně se používají ve farmaceutickém průmyslu a často se přidávají do potravinových doplňků určených k léčení problémů s močovými cestami. V lidovém léčitelství se používají sušené listy brusinky k přípravě čajových směsí, které pijeme při průjmech nebo problémech se žlučníkem. Tyto čaje mají i dezinfekční účinky a jsou velmi močopudné.

Kromě toho brusinky obsahují spoustu vitamínu C, A, E, železa, vápníku, draslíku, manganu a dalších důležitých látek. Jsou prevencí například proti oparům nebo kardiovaskulárním onemocněním. Šťáva z brusinek obsahuje látky, které dokáží účinně bojovat s toxiny v těle. Je tedy jasné, že toto přírodní antibiotikum, které dokáže ničit škodlivé bakterie, bychom čas od času konzumovat  měli.

Brusinková dieta, které se také říká "hollywoodská", spočívá v popíjení brusinkové šťávy po celý den místo jídla. Kromě brusinkové šťávy pak pijeme už jen čistou vodu. Můžeme během této diety zhubnout 1 až 2 kg. Velmi důležité je ale vědět, že se brusinková dieta může držet pouze 24 hodin, protože vlastně jde o detoxikaci organizmu a půst. Tělo při ní nedostává všechny potřebné pro zdraví důležité látky. Můžeme ji tedy občas zařadit do jídelníčku jako takovou očistnou kůru, ale ne vícekrát, než jednou do měsíce.

Jedna z možných variant přípravy brusinkové šťávy pro tuto jednodenní brusinkovou dietu:


Ingredience:

2 hrnky neslazené brusinkové šťávy

čerstvá šťáva z 8 pomerančů

čerstvá šťáva ze 4 citronů

2 banány

2 oloupaná jablka bez jadřinců

Všechny ingredience důkladně rozmixujeme v mixéru. Celý den pak popíjíme tento připravený brusinkový koktejl a čistou vodu.

Jakkoliv se zdá, že brusinky jsou pro každého, není to tak docela pravda. Některé studie uvádějí, že brusinková šťáva může zvyšovat riziko vzniku ledvinových kamenů a také může narušit účinek léků na ředění krve. Takže někteří z nás by se brusinkám měli spíše vyhnout. I když ale netrpíme ani jednou z těchto chorob, stejně bychom asi měli brusinky a extrakty z nich konzumovat spíše jen občas.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Brusinková dieta, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Brusinková dieta.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: brusinková, dieta.

Kde najít informace



×