článek

Chcete si koupit červené víno? Poradíme vám, jak vybrat to správné


Pokud patříte mezi občasné konzumenty vína, pravděpodobně ani nemáte ponětí, jak postupovat při jeho výběru. Sáhnout po n..
(celý článek)

Pokud patříte mezi občasné konzumenty vína, pravděpodobně ani nemáte ponětí, jak postupovat při jeho výběru. Sáhnout po n...


Pokud patříte mezi občasné konzumenty vína, pravděpodobně ani nemáte ponětí, jak postupovat při jeho výběru. Sáhnout po nejdražší láhvi v regálu není zrovna ideální volba, protože nemáte jistotu, že vám zrovna takové víno zachutná. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat při výběru červeného vína, které patří k těm nejoblíbenějším.

Prvně byste si měli ujasnit, k jaké příležitosti vůbec víno kupujete. Chystáte narozeninovou oslavu, nebo si chcete koupit lahvinku k večernímu pořadu v televizi? Jestliže má víno posloužit jako dárek, určitě je lepší zvolit dárkové balení.

Červené víno a jídlo


vína je velice důležité i to, s jakými potravinami ho zkombinujete. Zásadní je zaměřit se na úpravu pokrmu, použité suroviny, ale i koření či roční období. Červené víno se dokonale hodí k vepřovému, hovězímu, jehněčímu, ale i zvěřině či kachně. Jestliže vás zrovna maso neláká, naservírujte na stůl sýry, a to především ty s modrou plísní, parmazán a čedar. Pozor, bílé víno se zas kombinuje s jinými potravinami.

Víno podle odrůdy


Odrůdu vína najdete přímo na lahvích, přičemž co odrůda, to jiné chuťové vlastnosti. Mezi ty nejznámější patří Cabernet Sauvignon, André, Svatovavřinecké a Merlot. Stejně tak se zaměřte také na stáří. Velice kvalitní jsou ročníky 2006 nebo 2009. Setkat se můžete také s rozdělením vín na mladá, vyzrálá a archivní.

Suché, nebo sladké?


Setkáte se také s tím, že jsou vína označena i podle toho, kolik cukru obsahují. Suchá vína mají maximálně 4 gramy na litr cukru, polosuchá až 12 gramů, polosladká až 45 gramů a sladká nad 45 gramů.

Ještě se na trhu setkáte s variantami, jako jsou šumivé vínosekty a šampaňské. Záleží pouze na vás, jaké víno upřednostňujete. Více produktů najdete na stránkách vinoadestilaty.cz.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Naši partneři