článek

Jak uvařit brambory


Zní to sice jednoduše, ale opak je pravdou. Asi bych začal tím, že ty brambory vůbec koupíme. Při nákupu vybírám poctivě ..
(celý článek)

Zní to sice jednoduše, ale opak je pravdou. Asi bych začal tím, že ty brambory vůbec koupíme. Při nákupu vybírám poctivě ...


Zní to sice jednoduše, ale opak je pravdou. Asi bych začal tím, že ty brambory vůbec koupíme. Při nákupu vybírám poctivě ty hezké, aby nám pak brambůrky hezky chutnaly.

Návod

Začneme tím, že si brambory oloupeme. Vezmeme si škrabku a jdeme na to. Snažíme se je oloupat tak, aby nám vůbec něco zbylo. Hlavně buďte opatrní, abyste se při loupání nezranili. 

Po oloupání brambůrky můžeme ještě opláchnout. Dáme vařit vodu do rychlovarné konvice, mezitím nalijeme nějakou vodu do hrnce, zapneme plotnu a nahřejeme hrnec. Poté co se nám dovařila voda v konvici, nalijeme vodu do hrnce, přikryjeme pokličku a počkáme, až se voda začne vařit. Přidáme do vody špetku soli. Brambůrky se snažíme mít podobně veliké, takže je můžeme nakrájet i na menší kusy, aby nám to zabralo i méně času. 

Poté, co voda začala vařit, vhodíme brambory do hrnce a přikryjeme pokličkou. Přibližně počkáme 15-20 minut, podle velikosti brambor. Osobně bych doporučil hlídat je od té 15 minuty, aby se vám pak zbytečně nerozpadaly a neměli byste z toho kaší, takže hlídat. zase nebuďte moc opatrní a nevyndavejte je tvrdé, to je špatně. 

Po dovaření, když už jsou brambory hotové, slijeme vodu a můžeme podávat.

Odkazy na tématické stránky

Recepty s bramborami

Lilek brambor na Wikipedii

Cuketka brambory


  • Kuchař: Tomáš Roahlena
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak uvařit brambory.
Nebo hledejte podobné podle části názvu jak uvařit brambory .
Další recepty na Jak uvařit brambory.

Naši partneři