Jaký salát ke grilovanému masu?

Článek byl publikován

Léto, čas přátelských návstěv, podvečer, zahrady vonící grilovaným masem. K tomu patří také skleněné mísy plné lákavých zeleninových salátů. Abychom nemuseli ve spěchu a stresu lítat mezi kuchyní a grilem, připravíme si některé saláty dopředu. Né však všechny saláty lze připravit den dopředu, proto já osobně si saláty ke grilování dělím na:
  •  trvanlivé


  • trvanlivější


  • saláty k rychlé spotřebě
Trvanlivé saláty
V sezóně, kdy je zelenina čerstvá si připravíme trvanlivý salát a dáme jej do sklenic sterilizovat. Např. zelný salát se špekem. Tento salát se zvlášť dobře hodí ke grilovanému vepřovému masu. Ohlásí-li se nečekaná návštěva, koupíte maso, salát vyklepnete ze sklínky do skleněné mísy a můžete grilovat.


Trvanlivější saláty
To jsou ty, které vydrží v lednici 24 hodin i více jsou velice oblíbené pro nás všechny, kteří spěcháme z práce rovnou ke grilu. Salátky, které čekají v lednici hned vedle naloženého masíčka můžeme připravit večer, nebo již předchozí odpoledne před akcí.Základem takového salátu může být třeba celer. Velice oblíbeným salátem je Vrstvený salát, který má různé podoby, jeden z receptů najdete zde: Vrstvený salát s ananasem.


Saláty k rychlé spotřebě
Já osobně mám ráda ke grilovanému masu nejraději čerstvý ledový salát. To je salát k rychlé spotřebě, protože, když se nespotřebuje do 2 hodin, tak vám lehce zvadne a vypadá pak nepříliš vábně. Na chuti to samozřejmě ubere taky. Proto tyto saláty musíme připravit těsně před podáváním. Můj oblíbený salát je Lehký salát z ledového salátu.


Když se zasním a přestavím si teplý letní večer pod altánkem, vínečko, vonící vepřové a kuřecí maso. Vidím na stole několik mís se salátem. Vsadila bych na pestré barevné kombinace. Zelený ledový salát s mrkví a octovou zálivkou, neutrálně bílý zelný salát a lákavý vrstvený salát s pórkem, kukuřicí a celerem. A který z nich se hodí ke grilovanému masu nejlépe? Všechny. Jakýkoli salát, který neobsahuje maso, protože maso už máme na talíři a talířek chceme oživit

Léto, čas přátelských návstěv, podvečer, zahrady vonící grilovaným masem. K tomu patří také skleněné mísy plné l&aac...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Jaký salát ke grilovanému masu?
Jaký salát ke grilovanému masu?

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů