Jídlo v prášku - jídlo budoucnosti!

Článek byl publikován

Jídlo v prášku není jen výhrada budoucnosti!Z tematických filmů o budoucnosti všichni dobře známe futuristická jídla v malých kostkách, která hravě nahradí celodenní stravu. Jedná se o malé kondenzované kostky, které obsahují dostatek živin a kalorií pro normální funkci našeho těla. Toto už ale není jen výsada budoucnosti, nýbrž se pomalu stává realitou.


Co je tekuté jídlo?Jedná se o prášek, který se rozmíchá v určitém množství vody a poté se konzumuje. Zakoupit lze již připravený nápoj, který stačí jen vypít. Průvodní firmou je Soylent. V české republice najdeme populárního prodejce Mana.


Obsah…Tento prášek je navržen tak, aby obsahoval všechny důležité látky a vitamíny pro naše tělo v denní normě. Energetická hodnota jednoduše zastane klasická jídla. Obvykle se jedná o směs sacharidů, bílkovin a tuků obohacených o výtažky a další nezbytné látky.


Cena?Velkou překážkou je cena. Jedna porce nápoje vyjme průměrně na 40Kč. Jako plnohodnotnou náhradu stravy při přijmutí 2000kcal byste museli vypít 5 těchto nápojů. Jeden obsahuje 400kcal. Celodenní strava vás tak vyjde na 200Kč, což už nezní tak lákavě… Je zde ale ještě jedna alternativa – nápoj si připravit doma.


Domácí přípravaTomuto problému se věnuje například Complete foods. V tabulkách si můžete vyhledat kolik a jakých látek byste dle vašich údajů měli zkonzumovat. Poté si můžete namíchat svůj vlastní nápoj – z některého e-shopu nakoupíte ingredience, které doma odvážíte a namícháte. Díky tomu vás celodenní jídlo může stát jenom 40Kč!


Ponechme budoucnost budoucnostíVzhledem k vaší váze, výšce a přesných tělesných dat, či nemocí lze stravu v prášku přesně přizpůsobit. Nezní to moc děsivě? Představte si, že vám na jakýkoli problém namíchají přesnou stravu. I hubnutí se tak zdá velice jednoduché. Možná bychom ale neměli předbíhat dobu.

Jídlo v prášku není jen výhrada budoucnosti! Z tematických filmů o budoucnosti všichni dobře známe futuristická jídla v...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Jídlo v prášku - jídlo budoucnosti!

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů