článek

Norsko - Letní kouzlo severské přírody


Už máte po krk každoročního lenošení na přeplněné pláži? Dny v přímořských letoviscích se podobají jeden druhému jako pře..
(celý článek)

Už máte po krk každoročního lenošení na přeplněné pláži? Dny v přímořských letoviscích se podobají jeden druhému jako pře...


Už máte po krk každoročního lenošení na přeplněné pláži? Dny v přímořských letoviscích se podobají jeden druhému jako přes kopírák a vás to jednoduše nebaví? Zkuste tentokrát svou dovolenou okořenit kapkou dobrodružství, hrstí neznáma, ale především plnou náručí divoké krajiny Norska.

Pro dobrodruhy i milovníky přírodyMožná už nějakou dobu přemýšlíte, že byste rádi svůj drahocenný volný čas využili jinak než cestováním do míst, která už důvěrně znáte. Dovolená v Norsku pro vás může být to pravé. Zapomeňte na jednotvárné dny. Poznávací zájezdy do Skandinávie jsou totiž do detailů připravené tak, abyste se ani minutu nenudili. Vaše dobrodružná duše zaplesá při výstupu na skalní převis Trolí jazyk nebo při raftingu po divokých norských řekách. Pro rybáře se stane nevšedním zážitkem možnost rybolovu a romantiky uchvátí pohled na úžasné vodopády.

Nechte se překvapit okružní jízdouJestli jste ještě neměli tu čest poznat Norsko osobně a Skandinávii vůbec, pak pro vás budou nejlepší volbou připravené okružní jízdy, kdy se s pomocí průvodce podíváte na turisticky nejzajímavější místa. Zcela jistě jste už slyšeli o světoznámých fjordech a o nezapomenutelných norských národních parcích. Tyto i další přírodní scenérie uvidíte na vlastní oči. Hlavní město Norska Oslo si zamilujete pro svou přátelskou atmosféru. Co si určitě nenechte ujít, je podívaná na polární záři.

Na vlastní pěstPatříte-li k ostříleným dobrodruhům a cestování podle itineráře není váš šálek kávy, jistě uvítáte možnost zájezdu do Norska zcela podle vašich plánů a představ. Sdělte cestovní kanceláři, jakým způsobem chcete cestovat a ona vám koupí letenky i lodní lístky. Podělte se, které zážitkové atrakce vás lákají, a nechte si zarezervovat místenky. Cestovní kancelář vám zajistí vámi preferované ubytování. V případě jakýchkoliv problémů je vám k dispozici stálá pomoc na telefonu. Využít služeb průvodce můžete, ale nemusíte.

Nevšední zážitky na každém krokuCestování po předlouhém pobřeží prostřednictvím Hurtigruten patří k velmi oblíbenému způsobu poznávání norské krajiny. Návštěva husky farmy ve vás zanechá hluboký dojem. Vzpomínkou na celý život vám bude i jízda husky psím spřežením. Prožijte aktivní dovolenou plnou poznání. Bude nezapomenutelná.


  • Kuchař: Tomáš Roahlena
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Norsko - Letní kouzlo severské přírody.
Nebo hledejte podobné podle části názvu norsko letní kouzlo severské přírody .

Naši partneři