článek

Pár tipů na zdravé vánoční cukroví...


Vůně cukroví dokáže v interiéru vykouzlit tu pravou podzimní atmosféru. Začínáme s přípravami na Vánoce a tak se u nás in..
(celý článek)

Vůně cukroví dokáže v interiéru vykouzlit tu pravou podzimní atmosféru. Začínáme s přípravami na Vánoce a tak se u nás in...


Vůně cukroví dokáže v interiéru vykouzlit tu pravou podzimní atmosféru. Začínáme s přípravami na Vánoce a tak se u nás inspirujte zdravější variantou tohoto sladkého potěšení, bez které se neobejde žádná vánoční tabule.

Cukroví dělá “hezká” těla


Vánoční cukroví je plné cukru, bílé mouky a často nepříliš kvalitních tuků. Při jeho konzumaci můžete pociťovat, jak se vám tato dobrota usazuje v tukových polštářcích. Bílá mouka neobsahuje téměř žádnou výživovou hodnotu a tělu nedodá potřebné látky, jako jsou vitamíny, minerály a vláknina. Přidáte-li polevu nechtěná kily jsou na světě. Naštěstí je tu také zdravější alternativa tohoto sladkého potěšení.

Jde to i jinak


Také cukroví má svou zdravější variantu a přitom se nemusíte některých oblíbenych druhů vzdávat. Stačí místo bílého cukru použít med nebo přírodní sirup. Med totiž narozdíl od bílého cukru obsahuje stopová množství některých vitamínů skupiny B, vitamínu C a minerálních látek jako je vápník, hořčík, sodík, fosfor, draslík a železo. Další výhodou medu je jeho vyšší sladivost a tak ho do cukroví můžete použít pouze 4 díly oproti 5 dílům cukru.

Místo bílé pečte ze špaldové mouky, která je lehce stravitelná. Pokud máte intoleranci na lepek můžete využít také mouku kukuřičnou nebo rýžovou. Místo nekvalitního tuku použijte olivový olej nebo jemně mleté ořechy, které obsahují zdraví prospěšné nenasycené mastné kyseliny, omega-3 a omega-9, a vitamín E.

Bez polevy to nejde


Nejlepší na cukroví je poleva, která se používá na dokončení skoro většiny druhů cukroví. Pokud už máte upečené těsto z odlehčených surovin, vyzkoušejte také polevu. Přísun cukru se dá omezit výběrem kvalitní marmelády, která obsahuje hodně ovoce. Čokoládovou polevu vytvořte z kvalitní hořké čokolády nebo kakaa.


Cukrové šátečky

Cukrové šátečky


Cukrové šátečky jsou sladké potěšení ke kávě pro vaše hosty, nebo také sladká svačinka pro děti.


Linecké cukroví pro diabetiky

Linecké cukroví pro diabetiky


Linecké cukroví pro diabetiky je k nerozeznání od toho pravého.


Nepečené citronové cukroví

Nepečené citronové cukroví


Nepečené citronové cukroví je velmi snadno a rychle připravené.


Vánoční tvarohové cukroví

Vánoční tvarohové cukroví


Vánoční tvarohové cukroví můžete upéci i diabetikům.


Vinné cukroví

Vinné cukroví


Vinné cukroví je křehké a lehoučké. Voní vínem, vanilkou a Vánocemi  • Kuchař: Adéla S.
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Pár tipů na zdravé vánoční cukroví....
Nebo hledejte podobné podle části názvu pár tipů zdravé vánoční cukroví... .

Naši partneři