Nabídka
Přidej
článek

První máj je lásky čas: Přinášíme tipy na romantický piknik ve dvou…


Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas. Hrdličky si již na rozkvetlých třešních špitají kdo si letos udělá..
(celý článek)

Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas. Hrdličky si již na rozkvetlých třešních špitají kdo si letos udělá...


Byl pozdní večer první máj, večerní máj byl lásky čas. Hrdličky si již na rozkvetlých třešních špitají kdo si letos udělá romantický piknik v rozkvetlém háji. První máj je ideální čas na piknik ve dvou a my vám poradíme jaké jídlo navodí tu správnou atmosféru.

Příprava je nadevše


Na dokonalý piknik je potřeba se připravit předem a to tak, že si předem vytipujete vhodné místo kde se piknik uskuteční. Nechcete předci strávit den tím, že se vláčíte s taškami s jídlem. Dobré je si také předem stanovit menu a jídlo si připravit den předem, abyste se na prvního máje mohli věnovat jen sami sobě a dobrému jídlu.

Co si s sebou vzít na piknik


Pokud nepatříte mezi majitelé legendárního piknikového koše, který obsahuje vše nezbytné jako jsou například talíře, skleničky, příbory a mnoho dalšího. Doporučujeme si připravit batoh nebo chladící tašku a do ní/něj zabalit vše potřebné. Záleží jen na vás jak moc si kulturně chcete piknik užít, ale dát si vychlazené prosecco ze skleničky, je prostě zážitek. Pokud se nechcete tahat se sklem a porcelánem tak talířky můžete nahradit papírovými jednorázovými a skleničku nahradíte kelímkem. Co by vám však nemělo chybět, je nůž, vidličky, ubrousky a otvírák na víno.

Ideální piknikové jídlo


Na piknik se ideálně hodí různorodé jídlo v malých porcích, které se vám bude dobře přenášet a také jíst. Ideální je například sušená šunka, výběr kvalitních sýrů, jahody, čokoláda a různé druhy slaných a sladkých koláčů. Pokud si chcete s přípravou pohrát připravte například osvěžující salát nebo pečené maso nakrájené na plátky. Fantazii se meze nekladou a jídel, která se vám budou dobře jíst je tisíce. Řiďte se svou intuicí a vlastními chutěmi.

Tip na závěr


Pokud si chcete piknik ve dvou opravdu užít, tak si vyberte místo, kde budete mít opravdu soukromí. Velmi důležitá je také atmosféra vašeho vybraného místa. Dejte přednost lokacím, kde je dostatek stínu, aby vám víno na přímém slunci a s krásným výhledem, abyste si piknik užili pěkně v pohodlí. Zároveň deku nedávejte do příliš vysoké trávy, protože na nerovném povrchu by se mohlo stát, že by jídlo na dece nedrželo a také by vám padaly skleničky.

Quiche s chřestem a slaninou

Quiche s chřestem a slaninou


Chřestová sezóna je konečně tady a tenko koláč je na piknik geniální.


Muffiny s kousky čokolády

Muffiny s kousky čokolády


Čokoládové muffiny se perfektně hodí jako zeret na piknik.


Focaccia sendviče na piknik

Focaccia sendviče na piknik


Rozkrájejte jej na několik dílů a pochutná si opravdu každý.


Jogurtový koláč s jahodami

Jogurtový koláč s jahodami


Jahody jsou symnbolem vášně, připravte si tento lahodný piknikový dezert.


Jahodovo špenátový salát

Jahodovo špenátový salát


Jednoduchý salát, která nadchne všechny okolo.  • Kuchař: Adéla S.
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Naši partneři