Spalničky jsou zpět, můžou za to odpůrci očkování?

Redakce

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Po dlouhé době se v čechách začaly šířit Spalničky. Jedním z důsledků odmítání očkování je opětovné rozšíření této nebezpečné nemoci.

Toto virové onecmocnění se šíří mnohem snadněji než například chřipka, která se také šíří kapénkově. Dle vyjádření doktorů není nutné ani být v jedné místnosti s nakaženou osobou, ale infekce spalniček dokáže být aktivní v navštíveném prostoru ještě další hodinu.

Inkubační doba je 6-19 dnů, přičemž průměrně trvá 13 dnů. 

Spalničky se projevují  vysokou teplotou až 40°C, kašlem, rýmou a zánětem spojivek. V další fázy vznikne makulopapulózní vyrážka, ta se často začne objevovat  za ušima a následně se šíří přes obličej na tělo. Po  cca 6-7 dnech vyrážka ustupuje. Po devíti dnech od inkubace již pacient nebývá infekční.


Nakažený pacient musí být kvůli vysoké nakažlivosti v izolaci. Kromě včasného očkování není žádné léčivo. Léčí se klasickými postupy na snižování teploty, jako jsou zábaly, omývání, léky na snížení horečky, dostatek tekutin. V případě zánětu očí se musí oči pravidelně mýt a v místnosti udržovat pološero. 

Spalničky jsou velmi nebezpečné onemocnění, které se může i za několik let od nákazy projevit problémy s nervovou soustavou. Velmi často můžou okamžitě přejít v zápal plic.

V rozvojových zemích je toto onemocnění nejčastější příčinou smrti dětí mladších 5 let.

Spalničky se v české republice začaly čířit primárně z důvodu odmítaní očkování, některými rodiči malých dětí.

Myslíte si, že je v pořádku, že není očkování na Spalničky a další podobné choroby povinné?


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Spalničky jsou zpět, můžou za to odpůrci očkování?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu: spalničky, jsou, zpět,, můžou, odpůrci, očkování?.

Kde najít informace



×