Top 10 nápojů na Silvestra

Článek byl publikován

Ten úplně poslední den v roce bývá důvodem k oslavám. Někdo slaví, že pro něj nepříliš radostný rok končí a že začíná rok nový, který mu jistě přinese více úspěchů a radostí než ten předchozí. A druhý zase slaví ukončení úspěšného roku a těší se na stejně tak skvělý, nebo možná ještě lepší, rok příští. A někdo oslavuje prostě jen běh života a skutečnost, že tu je a že může spolu se svými blízkými přivítat další rok svého života.


Většinou je na Silvestra všude veselo, lidé se baví, dopřávají si dobrá jídla a popíjejí chutné nápoje. A sklenku alkoholického nápoje si v tento den dají klidně i abstinenti, protože to k tomu prostě patří. Samozřejmě že s mírou. Protože jen tak si můžeme užít lahodnou chuť a vůni nápojů. Je-li nám více než 18 let, umíme-li si nápoje s alkoholem vychutnat a víme-li, že v tomto případě je kvalita mnohem důležitější než kvantita, můžeme vyzkoušet některé z těchto receptů.


Většina z nás miluje oslavy všeho druhu. Vždyť být pohromadě s přáteli, smát se a radovat, to je ohromná věc. A nápoje s trochou alkoholu, pokud to s nimi nepřeženeme, nám všechno to veselí ještě umocní. Radujme se tedy z dobrého jídla, pití, a z toho že máme kolem sebe dobré přátele vždy, kdy je to jen trochu možné. A inspiraci pro klasické i neobvyklé nápoje tu jistě najdete.

Svařené víno / svařák1. Svařené víno / svařák
Kořeněná vůně svařeného vína nás zláká vždycky a v zimě je ještě spojena s představou horkého nápoje, který zahřeje naše zkřehlé kosti třeba při návratu z lyžařského svahu. A tedy jako typický zimní nápoj je na oslavu posledního dne v roce víc než vhodný.


Domácí Baileys2. Domácí Baileys
Několik dní předem si můžeme připravit tento oblíbený sladký likér doma. Voní trochu mandlemi a mlékem, a když při jeho vaření použijeme kvalitní alkohol, naše chuťové pohárky budou v sedmém nebi.


Jablečný punč3. Jablečný punč
Jablečný punč zase chutná po whisky a po jablkách. Můžeme ho připravit několik litrů a vsaďte se, že to bude stejně málo. Jednou z jeho výhod je to, že je možné pít jej hodně horký, nebo naopak dobře vychlazený a s ledem.


Campari koktejl4. Campari koktejl
Campari koktejl namícháme během minuty a ta nahořklá chuť aperitivu ve spojení s ovocem nebo ovocnými šťávami je jedinečná. Koktejlové skleničky můžeme vyzdobit barevným cukrem a plátky čerstvého ovoce, a bude to nápoj lákavý i na pohled.


Vinný střik se Sprite a mátou5. Vinný střik se Sprite a mátou
Milovníci lehčích alkoholických nápojů budou určitě příjemně překvapeni nezvyklou ale osvěžující chutí tohoto vinného střiku. Vždyť je Silvestr, tak proč nenahradit obyčejnou vodu Spritem.


Domácí vaječný koňak6. Domácí vaječný koňak
Spousta z nás má ráda likéry. A v zimě, kdy zalézá mráz za nehty a i v teple u krbu slyšíme za okny hvízdat meluzínu, se zdá, že sklenička dobrého likéru je to pravé, zahřeje nás a rozproudí nám krev. Když použijeme místo rumu Metaxu, náš domácí vaječný koňak nebude mít konkurenci.


Drink Bombardino7. Drink Bombardino
Tenhle skvělý drink je opravdu pro všechny mlsouny a milovníky sladkých koktejlů. Vaječný koňak, šlehačka a čokoláda. Kdo by odolal. Zkusme ho namíchat a uvidíme, že s jeho další přípravou nebudeme čekat až do příštího Silvestra.


Koktejl Delicates8. Koktejl Delicates
Máme-li doma slivovici, zkusme pro své hosty namíchat tento osobitý koktejl. Příprava trvá pár minut. Dolijeme ho tonikem, doplníme kostkami ledu a máme lahodný a svěží nápoj, navíc s příchutí pomerančů.


Domácí mojito9. Domácí mojito
Tenhle nápoj si rychle získal takovou oblibu, že ho mnozí z nás vyžadují nejen v letních vedrech, ale i na Silvestra. Doma si ho s pár ingrediencemi připravíme velmi snadno. Limetkové chuti a vůni máty prostě neodoláme. No a samozřejmě bílý rum.


Nealkoholické mojito10. Nealkoholické mojito
Pokud slavíme s dětmi, jistě jim tímto téměř dospělým nápojem uděláme radost. Kromě toho, že neobsahuje alkohol, se v ničem neliší od opravdového mojita. Pár brček, slunečníček a ozdoba z nakrájených limetek vykouzlí přitažlivý a osvěžující nápoj.


Ten úplně poslední den v roce bývá důvodem k oslavám. Někdo slaví, že pro něj nepříliš radostný rok končí a že začíná...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Top 10 nápojů na Silvestra
Top 10 nápojů na Silvestra Top 10 nápojů na Silvestra

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů