článek

Top 10 osvěžujících letních drinků


Receptů na přípravu těchto letních nápojů existuje obrovské množství. Několik opravdu dobrých vám můžeme nabídnout tady...
(celý článek)

Receptů na přípravu těchto letních nápojů existuje obrovské množství. Několik opravdu dobrých vám můžeme nabídnout tady....
Sdílejte obsah s přáteliLéto, to jsou především prázdniny, dovolená, koupání v řece, rybníku nebo v moři, opalování, výlety, houbaření, lesy, louky, příroda. Kdo z nás by se na tohle kouzelné roční období netěšil. A nemyslíme tím jen děti, u těch je to jasné, vždyť prázdniny jsou prázdniny a škola je škola. I my dospělí se většinou na letní dovolenou těšíme. A doufáme, že nám bude přát i počasí a těch pár volných dní či týdnů nám neproprší. Chceme žhavé sluneční paprsky cítit na těle a mít krásně snědou kůži, která nám tak sluší. A čistou hlavu od všech pracovních povinností a starostí. Prostě léto jak má být.

Poslední dobou nám léto opravdu přeje a horkých slunečných dní je víc než dost. Že je důležité dobře se natřít ochrannými krémy a hodně pít, to už dnes ví i každé malé dítě. A rozhodně se nemusíme odbývat jen čistou pitnou vodou, i když ta je v horku nejspíš to nejlepší. Kromě ní si ale můžeme náš pitný režim zpestřit osvěžujícími ovocnými a zeleninovými nápoji, které nás nejen dobře osvěží, ale navíc obsahují spoustu vitamínů a minerálních látek, které našemu organizmu rozhodně prospějí. Dětem také budou chutnat více než obyčejná voda a my dospělí si můžeme připravit i drinky s trochou alkolholu. Receptů na přípravu těchto letních nápojů existuje obrovské množství. Několik opravdu dobrých vám můžeme nabídnout tady.

Limonáda z citronů a limetek

Limonáda z citronů a limetek


Klasický lahodný sladkokyselý nápoj, kterým nepohrdne asi nikdo. Vhoďme do něj pár kousků čerstvého citronu nebo limetky a kostku ledu, a bude dokonalý.


Čerstvá broskvová limonáda

Čerstvá broskvová limonáda


Omamnou chuť zralých broskví doplníme plátkem citronu a čerstvě natrhanými mátovými lístečky. Nejlepší je hodně vychlazená a doplněná třeba ledovou tříští.


Domácí ledový čaj

Domácí ledový čaj


Ledový čaj připravený doma nám bude chutnat zaručeně víc, než ten kupovaný. Zvlášť když můžeme použít i doma vyrobený ovocný sirup. Pak máme jistotu, že pijeme opravdu zdravý nápoj.


Osvěžující melounová limonáda

Osvěžující melounová limonáda


Tento perlivý nápoj bude chutnat dětem i dospělým. Vodní meloun doplníme mátou a limetkou a necháme dobře vychladit.


Šumivá kiwi limonáda

Šumivá kiwi limonáda


Další osvěžující perlivý nápoj. Příjemně lehce nakyslý drink doplníme kostkami ledu a podáváme nejlépe ve vysokých sklenicích ozdobených kouskem ovoce.


Margarita z čerstvých jahod

Margarita z čerstvých jahod


Máme-li po ruce stříbrnou tequilu a čerstvé jahody a jsme-li plnoletí, můžeme si dopřát tento lahodný jahodový nápoj. Nalijeme ho do sklenic, jejichž namočené okraje jsme ponořili do soli.


Kokteil z bílého rumu a grapefruitové šťávy

Kokteil z bílého rumu a grapefruitové šťávy


Další letní drink pro dospělé, tentokrát s kvalitním bílým rumem a grepy. Lehce nahořklý studený nápoj, pro letní posezení pod slunečníkem jako dělaný.


Nealkoholické mojito

Nealkoholické mojito


Rychlý a oblíbený nápoj tentokrát bez alkoholu. Stačí mít doma pár limetek a zelenou mátu. Jednoduchá příprava, a výsledek je přitom skvělý.


Zázvorová limonáda s  medem a citronem

Zázvorová limonáda s medem a citronem


Limonáda nejen osvěžující, ale i velmi zdravá. Posílí nám imunitu, protože ani v létě se nám nemusí lehká nachlazení úplně vyhnout. Tak jim raději předejděme.


Ledová káva ( frappé)

Ledová káva ( frappé)


A nakonec snad to nejlepší. Tento nápoj, zvlášť když ho doplníme zmrzlinou nebo lžící šlehačky, to už je vlastně skoro dezert. A to opravdu vynikající dezert.  • Kuchař: HanaRohlenová
  • Publikováno:

Kategorie: Top recepty

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 osvěžujících letních drinků.
Nebo hledejte podobné podle části názvu top osvěžujících letních drinků .

Naši partneři