článek

Top 10 osvěžujících letních drinků


Léto, to jsou především prázdniny, dovolená, koupání v řece, rybníku nebo v moři, opalování, výlety, houbaření, lesy, lou..
(celý článek)

Léto, to jsou především prázdniny, dovolená, koupání v řece, rybníku nebo v moři, opalování, výlety, houbaření, lesy, lou...


Léto, to jsou především prázdniny, dovolená, koupání v řece, rybníku nebo v moři, opalování, výlety, houbaření, lesy, louky, příroda. Kdo z nás by se na tohle kouzelné roční období netěšil. A nemyslíme tím jen děti, u těch je to jasné, vždyť prázdniny jsou prázdniny a škola je škola. I my dospělí se většinou na letní dovolenou těšíme. A doufáme, že nám bude přát i počasí a těch pár volných dní či týdnů nám neproprší. Chceme žhavé sluneční paprsky cítit na těle a mít krásně snědou kůži, která nám tak sluší. A čistou hlavu od všech pracovních povinností a starostí. Prostě léto jak má být.

Poslední dobou nám léto opravdu přeje a horkých slunečných dní je víc než dost. Že je důležité dobře se natřít ochrannými krémy a hodně pít, to už dnes ví i každé malé dítě. A rozhodně se nemusíme odbývat jen čistou pitnou vodou, i když ta je v horku nejspíš to nejlepší. Kromě ní si ale můžeme náš pitný režim zpestřit osvěžujícími ovocnými a zeleninovými nápoji, které nás nejen dobře osvěží, ale navíc obsahují spoustu vitamínů a minerálních látek, které našemu organizmu rozhodně prospějí. Dětem také budou chutnat více než obyčejná voda a my dospělí si můžeme připravit i drinky s trochou alkolholu. Receptů na přípravu těchto letních nápojů existuje obrovské množství. Několik opravdu dobrých vám můžeme nabídnout tady.

Limonáda z citronů a limetek

Limonáda z citronů a limetek


Klasický lahodný sladkokyselý nápoj, kterým nepohrdne asi nikdo. Vhoďme do něj pár kousků čerstvého citronu nebo limetky a kostku ledu, a bude dokonalý.


Čerstvá broskvová limonáda

Čerstvá broskvová limonáda


Omamnou chuť zralých broskví doplníme plátkem citronu a čerstvě natrhanými mátovými lístečky. Nejlepší je hodně vychlazená a doplněná třeba ledovou tříští.


Domácí ledový čaj

Domácí ledový čaj


Ledový čaj připravený doma nám bude chutnat zaručeně víc, než ten kupovaný. Zvlášť když můžeme použít i doma vyrobený ovocný sirup. Pak máme jistotu, že pijeme opravdu zdravý nápoj.


Osvěžující melounová limonáda

Osvěžující melounová limonáda


Tento perlivý nápoj bude chutnat dětem i dospělým. Vodní meloun doplníme mátou a limetkou a necháme dobře vychladit.


Šumivá kiwi limonáda

Šumivá kiwi limonáda


Další osvěžující perlivý nápoj. Příjemně lehce nakyslý drink doplníme kostkami ledu a podáváme nejlépe ve vysokých sklenicích ozdobených kouskem ovoce.


Margarita z čerstvých jahod

Margarita z čerstvých jahod


Máme-li po ruce stříbrnou tequilu a čerstvé jahody a jsme-li plnoletí, můžeme si dopřát tento lahodný jahodový nápoj. Nalijeme ho do sklenic, jejichž namočené okraje jsme ponořili do soli.


Kokteil z bílého rumu a grapefruitové šťávy

Kokteil z bílého rumu a grapefruitové šťávy


Další letní drink pro dospělé, tentokrát s kvalitním bílým rumem a grepy. Lehce nahořklý studený nápoj, pro letní posezení pod slunečníkem jako dělaný.


Nealkoholické mojito

Nealkoholické mojito


Rychlý a oblíbený nápoj tentokrát bez alkoholu. Stačí mít doma pár limetek a zelenou mátu. Jednoduchá příprava, a výsledek je přitom skvělý.


Zázvorová limonáda s  medem a citronem

Zázvorová limonáda s medem a citronem


Limonáda nejen osvěžující, ale i velmi zdravá. Posílí nám imunitu, protože ani v létě se nám nemusí lehká nachlazení úplně vyhnout. Tak jim raději předejděme.


Ledová káva ( frappé)

Ledová káva ( frappé)


A nakonec snad to nejlepší. Tento nápoj, zvlášť když ho doplníme zmrzlinou nebo lžící šlehačky, to už je vlastně skoro dezert. A to opravdu vynikající dezert.  • Kuchař: HanaRohlenová
  • Publikováno:

Kategorie: Top recepty

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 10 osvěžujících letních drinků.
Nebo hledejte podobné podle části názvu top osvěžujících letních drinků .

Naši partneři