článek

Top 5 jídel z kapra


Kromě toho, že smažený kapr bývá nedílnou součástí štědrovečerní..
(celý článek)

Kromě toho, že smažený kapr bývá nedílnou součástí štědrovečerní...


Kromě toho, že smažený kapr bývá nedílnou součástí štědrovečerní večeře v mnoha domácnostech, je to ryba, jejíž maso se hodí ke vše typům příprav sladkovodních ryb vůbec.  Často  také připravujeme pokrmy z kapra pečením či dušením při různých dietách, protože jeho  maso je libové a jemné.

Kapří maso je samozřejmě i velmi zdravé. Přidáním různého koření a dalších ingrediencí je možné z něj uvařit spoudt tradičních, ale i neobvyklých jídel. Kapří maso můžeme smažit, péci, vařit, dusit, ale také grilovat a udit. Možností je opravdu mnoho.

Přinesli jsme pár receptů pro inspiraci, protože si myslíme, že bychom se měli s touto skvělou sladkovodní rybou potkávat nejen u vánočního stolu, ale mnohem častěji.

Krémová polévka z kapra

Krémová polévka z kapra


Kdo má rád hladké krémové polévky, ten si může tuto lahodnou smetanovou připravit nejen o vánocích. Je trošku pracnější, ale výsledek stojí za to.


Filátko a pyré s kaštany

Filátko a pyré s kaštany


I když pyré je vlastně obyčejná sametově hladká bramborová kaše, je toto jídlo opravdovou delikatesou. Postará se o to omáčka z rybího vývaru vařená s bílým vínem a opražené kaštany.


Smažený kapr

Smažený kapr


Nemůžeme ho vynechat. Někdo smaží kapří podkovy. Někdo zase nakrájená filátka z rybího masa. Mnozí si kapra předem stahujeme z kůže a někomu by bez kůže nechutnal. Pro většinu z nás je ale smažený kapr tradiční klasika.


Vánoční rybí polévka

Vánoční rybí polévka


A když už jsme zase zpátky u Vánoc, tohle je klasická vánoční rybí polévka. S kousky rybích vnitřností, muškátovým oříškem a osmaženou houskou.


Marinovaný kapr  a salát s červenou řepou

Marinovaný kapr a salát s červenou řepou


Tak trochu jiný salát z brambor a červené řepy, a tak trochu jinak osmažený kapr. Je to změna a výborné a zdravé jídlo, tak proč ho nevyzkoušet.  • Kuchař: HanaRohlenová
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 jídel z kapra.
Nebo hledejte podobné podle části názvu top jídel kapra .
Další recepty na Top 5 jídel z kapra.

Naši partneři