článek

Top 5 receptů na letní dezerty


Co připravit na zub?Čekáte návštěvu a nevíte co připravit dobrého? Vyzkoušejte jeden z našich receptů. Tyto dezerty jsou ..
(celý článek)

Co připravit na zub?Čekáte návštěvu a nevíte co připravit dobrého? Vyzkoušejte jeden z našich receptů. Tyto dezerty jsou ...


Co připravit na zub?
Čekáte návštěvu a nevíte co připravit dobrého? Vyzkoušejte jeden z našich receptů. Tyto dezerty jsou opravdu vynikající a některé jednoduché + rychlé na přípravu. Můžete zapojit i své děti a užít si společně fajn zábavu. A samozřejmě, sladký koláč, dort nebo cheesecake ocení děti nejvíce.

Už jste slyšeli o raw stravě?
V našich top pěti receptech pro vás máme i raw malinový dort. Víte však co raw znamená? Nejčastěji se používá označení raw food a tento výraz se volně překládá jako živá strava. Jedná se o jídlo, které nebylo tepelně upraveno, přesněji řečeno, při úpravě teplota nepřesáhla 42°C. Raw stravu jedí hlavně vitariáni, kteří věří, že tepelnou úpravou potrava ztrácí velké množství živin a enzymů. Dle jejich názoru se po uvaření jedná o mrtvou stravu, která nemůže člověku nic dát. Proto raw stravou nebo-li živou stravou chápeme vše čerstvé – ovoce, zeleninu, semínka a ořechy. Proto tedy raw malinový dort je nepečený a čerstvý. Určitě stojí za vyzkoušení.

Zdravá snídaně v podobě koláče?
Ano, i když člověk mlsá, může to být zdravé mlsání. Nejlepší je dát si koláč nebo moučník k snídani, kdy máme v podstatě celý den na spálení kalorií. Sladké po ránu nám dodá energii, a pokud zvolíte například borůvkový cheesecake, doplníme tím vápník (obsažený v mléčných výrobcích) a antioxidanty (obsažené v borůvkách), které jsou důležité pro naše zdraví. Nepečený jablečný dezert nám dodá vitamín C, obsažený v jablcích.. o jablkách také víme, že snižují cholesterol, hladinu cukru v krvi, posilují imunitní systém a čistí střeva. Pokud vyzkoušíte hruškové řezy, dopřejete si tím slušnou dávku vitamínu B. Prostě a jednoduše, jestli si připravíte ovocný nebo ořechový dezert, rozhodně neprohloupíte.

Malinový raw dort

Malinový raw dort


Svěží a vynikající malinový dort, po kterém se "zapráší".


Hruškové řezy

Hruškové řezy


Pro všechny milovníky hrušek jsou tady luxusní hruškové řezy.


Borůvkový cheescake

Borůvkový cheescake


Snadný a rychlý na přípravu, každpopádně k užrání. Rozhodně vyzkoušejte.


Čokoládovo arašídový dezert

Čokoládovo arašídový dezert


Dezert, na kterém si pochutnáte a dodá vám energii.


Nepečený jablečný dezert

Nepečený jablečný dezert


Rychlý nepečený jablečný dezert je vynikající a zvládnete ho levou zadní.  • Kuchař: Dana F.
  • Publikováno:

Kategorie: Top recepty

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Top 5 ů na letní dezerty.
Nebo hledejte podobné podle části názvu top letní dezerty .
Další recepty na Top 5 ů na letní dezerty.

Naši partneři