článek

Tyto bylinky s jarní únavou zatočí!


Jaro je nejenom obdobím rozkvetlé přírody, ale také časem kdy je často lidský organis..
(celý článek)

Jaro je nejenom obdobím rozkvetlé přírody, ale také časem kdy je často lidský organis...
Sdílejte obsah s přáteliJaro je nejenom obdobím rozkvetlé přírody, ale také časem kdy je často lidský organismus po dlouhé zimě vyčerpaný a bez energie. Káva nebo energetické nápoje pomohou jenom na chvíli, lepším řešením je v tomto případě přírodní cesta. Zkuste osvědčené bylinky, jejich účinek vás příjemně překvapí.

Ženšen pravý (Všehoj ženšenový)
Všestranné léčivé schopnosti proslavily tuto rostlinu po celém světě, pravděpodobně je jednou z nejznámějších léčivek. A není se čemu divu, spektrum pozitivních účinků ženšenu je totiž skutečně obrovské a vypsat všechny by vydalo na tlustou knihu. Je to důležitý adaptogen, který příznivě ovlivňuje mimo jiné imunitní a oběhový systém, nerovovou soustavu a metabolismus. Má silný povzbuzující účinek, a to dokonce i v sexuální oblasti.

Třapatka nachová (Echinacea purpurea)
V nějaké formě (nejčastěji jako s tinkturou) se s touto bylinkou setkáte snad v každé lékárně. Tato rostlina s nepřehlédnutelnými dekorativními fialovými květy je ideálním pomocníkem při podpoře celkové obranyschopnosti organismu. Kdo ji bude užívat, pravděpodobně se vyhne nepříjemným jarním nachlazením. Navíc působí protizánětlivě a má blahodárný vliv při nervovém vypětí a vyčerpání.

Jinam dvoulaločný (Ginkgo biloba)
Ne nadarmo je tento mohutný strom se zajímavými listy v asijských zemích posvátný. Dokonce se řadí k nejstarším dřevinám na naší planetě vůbec! Jeho krásně tvarované listy mají povzbuzující účinek na srdce, krevní oběh, plíce a mozek. Mezi nejvýznamnější léčivé schopnosti patří příznivý vliv na paměť, koncentraci, prokrvování koncových částí těla. To vše způsobí, že se člověk bude výsledně cítit celkově lépe a bude mít zároveň více vitality.

Maté (cesmína paraguayská)
Jedná se již o poněkud „vyšší kalibr“, tento původně jihoamerický nápoj totiž nabudí člověka natolik, že možná ani nebude moct v noci usnout. Jeho povzbuzující účinky jsou opravdu velmi silné. Příjemným bonusem je, že obsahuje množství vitaminů, minerálů a antioxidanty. Má schopnost tlumit pocit hladu, a proto je vhodný také v případě, kdy se vám nedaří držet redukční dietu.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Tyto bylinky s jarní únavou zatočí!.
Nebo hledejte podobné podle části názvu tyto bylinky jarní únavou zatočí! .

Naši partneři