článek

Zázračné broskve – výborně chutnají, léčí srdce i splín


Broskve jsou ideální letní ovoce, krásně voní, výborně chutnají. Navíc jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které..
(celý článek)

Broskve jsou ideální letní ovoce, krásně voní, výborně chutnají. Navíc jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které...


Broskve jsou ideální letní ovoce, krásně voní, výborně chutnají. Navíc jsou plné vitamínů, minerálů a antioxidantů, které vykouzlí úsměv na tváři, pomohou vašemu srdci i trávení. Broskve mají blahodárný vliv na lidskou psychiku, dokonce zklidňují mysl, snižují nervozitu a zlepšují náladu. Kromě toho jsou skvělé na imunitu, chrání před volnými radikály a mají omlazující efekt. Právě pro tyto vlastnosti se hojně využívají také v kosmetice.

Radost se skrývá v broskvích

Máte před důležitou schůzkou, cítíte nervozitu a neklid? Nebo si chcete zlepšit náladu? Broskev je to správné ovoce, které vás dostatečně zasytí a povzbudí. Sacharidy a fruktóza k tomu vyrovnají hladinu cukru v krvi, niacin (vitamín B3), hořčík, zinek a selen napomohou k znovuzískání vnitřního klidu a lepší nálady. Kromě toho broskve obsahují velké množství vitamínů A, C, E a ostatních ze skupiny B (B1, B2 a B6), které působí jako přírodní antioxidanty a posilují imunitu.

Na srdce, trávení i zhubnutí

Denní konzumace alespoň jedné broskve napomůže posílení vazivových tkání, cév, podpoří činnost srdce a udržení pravidelného srdečního rytmu. Broskve pomáhají také v prevenci arteriální hypertenze. Kromě toho, že výborně chutnají, jsou velmi dobře stravitelné. Obsahují vlákninu a kyselinu listovou, což má blahodárné účinky ve střevech a ulehčuje vylučování. Jsou mírně močopudné, jsou vhodné i pro pacienty se selháním ledvin. Broskvím by se neměli vyhýbat ani lidé s dietou. Jsou ideálním pomocníkem při hubnutí, mají totiž nízkou kalorickou hodnotu (pouhých 43 kcal na 100 g) a rychle vyvolají pocit sytosti.

Krásná díky broskvím

Nejlepší je samozřejmě konzumovat broskve čerstvé. Lze je doplnit farmářských tvarohem, sýrem Cottage nebo bílým jogurtem. Ale kombinovat je možné broskve též s masem, netradičně s rybou nebo sýrem, rozhodně se nebojte experimentovat. Broskvemi se osvěžte vnitřně, ale nezapomeňte ani na kosmetické použití, vaše pleť vám bude vděčná. Jednoduchou masku s vypínacími účinky si doma vyrobíte z rozdrcených broskví na kaši a bílku, vyživující masku pro suchou pleť naopak ze žloutku, broskví a medu. Pro dokonalou hydrataci zvolte masku z broskví a olivového oleje. Po 15-20 minutách stačí masku smýt vlažnou vodou. Pleť bude krásně vyživená, hladká a božsky vonět létem.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Zdraví

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Naši partneři