Nabídka
Přidej
recepty

Citronovo-malinový sirup


Citronovo-malinový sirup je jedinečný svou lahodnou chutí. V sezóně malin si ho můžeme připravit a zavařený používat celý rok.
(celý recept)

Citronovo-malinový sirup je jedinečný svou lahodnou chutí. V sezóně malin si ho můžeme připravit a zavařený používat celý rok. Nejprve maliny zpracujeme v odšťavňovači, kde získáme šťávu a odstraní...

Ingredience receptu

  • 1 litr čerstvé citronové šťávy
  • 900 g cukru
  • 2 kg čerstvých malin
  • voda nebo tonik na ředění

Způsob přípravy

Citronovo-malinový sirup je jedinečný svou lahodnou chutí. V sezóně malin si ho můžeme připravit a zavařený používat celý rok. Nejprve maliny zpracujeme v odšťavňovači, kde získáme šťávu a odstraníme semena. Šťávu z malin smícháme s cukrem a citronovou šťávou a ve velkém hrnci vše přivedeme k varu. Pak odstavíme z plotny a z povrchu odstraníme pěnu.

Štávu po zchladnutí nalijeme do zavařovacích sklenic. Zavíčkované zavařovací sklenice pak ve velkém hrnci úplně ponoříme do vody, vodu přivedeme k varu a zvolna vaříme asi 10 minut. Pak sklenice z hrnce vyndáme a necháme vychladnout. Sirup uskladníme a můžeme používat kdykoliv. Ředíme vodou, nebo tonikem, můžeme přidat i do zázvorového piva.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Nápoje

Sdílejte recept s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Citronovo-malinový sirup.
Nebo hledejte podobné podle části názvu citronovo-malinový sirup .
Hledat podobné recepty na internetu jako Citronovo-malinový sirup

Naši partneři