Maso z daňka je velmi chutné a oproti jelenímu je jemnější, ale za to o něco tučnější. U jelenovité zvěře všeobecně platí, že nejlepší maso mají kusy do tří let věku. U starší zvěře je maso houževnatější a hůře stravitelné. Zvěřinu je dobré připravit si den předem a maso naložit, například do oleje. Přidat lze i koření, například výrazné aroma jeleního masa umí spolehlivě odstranit kuličky jalovce. (celý recept)
Maso z daňka je velmi chutné a oproti jelenímu je jemnější, ale za to o něco tučnější. U jelenovité zvěře všeobecně platí, že nejlepší maso mají kusy do tří let věku. U starší zvěře je maso houževnatě...
Plátky masa zakryjeme potravinovou fólií a naklepeme. Sejmeme fólii, maso osolíme, opepříme a poprášíme hladkou moukou. To aby vznikla hustší šťávička. Kdo však mouce neholduje, může tento krok s čistým svědomím vynechat.
Na pánvi necháme rozpustit sádlo a medailonky na něm z obou stran zprudka opečeme. Poté stáhneme teplotu a maso dusíme doměkka.
Medailonky vyndáme, uložíme do kastrůlku a ve výpeku smažíme nejprve na kostičky nakrájenou slaninu a chvíli po ní i na proužky nakrájenou cibuli.
Jako přílohu volíme rýži nebo například uvařenou čočku.