Recept Hvězdy dvou barev

Detail receptu na jídlo Hvězdy dvou barev. Podrobný popis jak uvařit tento pokrm. Recept obsahuje podrobný seznam ingrediencí.

Hvězdy dvou barev

Publikováno:   Nahraj fotku a vyhraj!

3

Pečení cukroví je radost. Hvězdy dvou barev jsou chutné, jemné a na první pohled zaujmou. Z tohoto množství se upeče zhruba 70 hvězd.

Pečení cukroví je radost. Hvězdy dvou barev jsou chutné, jemné a na první pohled zaujmou. Z tohoto množství se upeče zhruba 70 hvězd....

Vyndáme si Heru na linku. Do malé mističky si nandáme kakao a přilijeme mléko. Zamícháme. Vzniklou směs necháme stranou.

Na linku si vyndáme silikonový vál a formy na cukroví - hvězdy.(větší a menší) Do velké mísy si nasypeme hladkou mouku. Přisypeme moučkový cukr. Dáme prášek do pečiva. Vysypeme sáček s vanilkovým cukrem. Přidáme Heru. Rozklepneme jedno vajíčko. Zamícháme a důkladně zpracujeme. Vzniklé těsto rozkrojíme napůl. Kakaovou směs z mističky, vmícháme do jednoho těsta. Nyní necháme obě těsta, zhruba půl hodiny ležet na lince.

Potom vezmeme váleček a na silikonovém vále obě těsta rozválíme (na 0,5 cm). Zapneme si troubu na 175 °C. Na plech položíme pečící papír. Formičkami vykrajujeme hvězdy. Uvnitř velkých vykrojíme menší hvězdu. Z obou těst. Potom do bílé hvězdy, uprostřed, vložíme tmavou menší hvězdu a přitlačíme, aby splynula s bílým těstem. A obráceně. Vzniknou nám hvězdy dvou barev. Čili bílá hvězda bude mít tmavý střed a obráceně.

Poskládáme na plech a pečeme kolem 5 - 8 minut. Řiďte se vlastní troubou. Po upečení necháme stát až do vystydnutí. Potom je opatrně uložíme do připravené krabičky.

Sdílejte článek:

  • Doba vaření: 30 min
  • Počet porcí 10

Recenze a hodnocení receptu Hvězdy dvou barev


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Recept Hvězdy dvou barev

Ingredience receptu Hvězdy dvou barev

sůl
125 g Hera
1 ks cukr - vanilkový
2 polévková lžíce kakao
50 g moučkový cukr
1-2 polévkových lžic polotučné mléko
1 kávová lžička prášek do pečiva
1 ks vajíčko
250 g mouka - hladká

Recepty, které vás budou zajímat

Kategorie receptů Cukroví
Hledat podobné recepty jako Hvězdy dvou barev

Podobné recepty jako Hvězdy dvou barev


Naši partneři

×

Nahrání fotografie jídla

Zaregistrujte se a nahrajte fotky jídel a vyhrajte v měsíčních soutěžích.
Přihlásit se přes sociální sítě

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů