Nabídka
Přidej
recepty

Sušené švestky


Sušené švestky usušíme v sušičce velmi snadno. Ale ani v obyčejné troubě to není problém. A nepotřebujeme k tomu kromě zmíněného ovoce a vody už vůbec nic jiného.
(celý recept)

Sušené švestky usušíme v sušičce velmi snadno. Ale ani v obyčejné troubě to není problém. A nepotřebujeme k tomu kromě zmíněného ovoce a vody už vůbec nic jiného....

Ingredience receptu

  • 2 kg zralých švestek
  • horká voda
  • sušička

Způsob přípravy

Zralé švestky důkladně omyjeme a nasypeme je do většího hrnce. Vodu přivedeme k varu a švestky touto vroucí vodou zalijeme tak, aby v ní byly všechny ponořené. Necháme je tak stát asi 3/4 hodiny.

Nyní vodu slijeme a švestky znovu zalijeme, tentokrát studenou vodou a zchladíme je. Pak švestky rozpůlíme a vypeckujeme. Půlky švestek naskládáme na sušící rošt slupkou dolů a sušíme je při teplotě 50 stupňů 12 hodin. Pak sušičku na 12 hodin vypneme.

Po této době znovu zapneme sušičku na 10 hodin a pak ji znovu na 12 hodin vypneme. Nakonec znovu sušičku zapneme a švestky dosušíme podle potřeby. Doba sušení závisí na velikosti švestek a jejich zralosti, takže přesně se určit nedá. Nejlépe bude jednu švestku ochutnat a případně ještě dosušit.


  • Kuchař: HanaRohlenová
  • Publikováno:

Kategorie: Bezlepkové

Sdílejte recept s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Sušené švestky.
Nebo hledejte podobné podle části názvu sušené švestky .
Hledat podobné recepty na internetu jako Sušené švestky

Naši partneři