Nabídka
Přidej
recepty

Těstoviny s chřestem


Těstoviny s chřestem jsou jednoduché a přitom velmi chutné a zdravé jídlo. Druh těstovin použijeme podle vlastního uvážení, mohou to být třeba široké nudle.
(celý recept)

Těstoviny s chřestem jsou jednoduché a přitom velmi chutné a zdravé jídlo. Druh těstovin použijeme podle vlastního uvážení, mohou to být třeba široké nudle. Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu ...

Ingredience receptu

  • 1/2 hrnku nastrouhaného parmezánu
  • 230 g chřestu
  • 230 g slaniny
  • 1/2 hrnku bílého vína
  • 230 g těstovin

Způsob přípravy

Těstoviny s chřestem jsou jednoduché a přitom velmi chutné a zdravé jídlo. Druh těstovin použijeme podle vlastního uvážení, mohou to být třeba široké nudle. Těstoviny uvaříme podle návodu na obalu ve slané vodě. Do vyšší pánve nasypeme nakrájenou slaninu a osmahneme ji při střední teplotě a za stálého míchání do křupava.Pak slaninu vyndáme děrovanou naběračkou a uložíme ji do tepla. Do pánve přidáme očištěný a na krátké špalíky nakrájený chřest.

Restujeme ho na tuku ze slaniny asi 5 minut a pak ho odložíme ke slanině. Do prázdné pánve nyní nalijeme bílé víno a důkladně vše ode dna promícháme. Víno přivedeme k varu a po 5 minutách vaření, kdy se jeho množství sníží na polovinu přidáme do pánve těstoviny, slaninu,chřest a 1/4 hrnku parmezánu. Promícháme aby se vše pěkně spojilo a můžeme jídlo podávat. Hotový pokrm posypeme zbývajícím parmezánem.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Těstoviny

Sdílejte recept s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Těstoviny s chřestem.
Nebo hledejte podobné podle části názvu těstoviny chřestem .
Hledat podobné recepty na internetu jako Těstoviny s chřestem

Naši partneři