Nabídka
Přidej
recepty

Jahodová marmeláda


Domácí jahodovou marmeládu připravíme velmi snadným způsobem a zaručeně si na ní zdravě pochutnáte. Namazaná na čerstvé pečivo je prostě božská.
(celý recept)

Domácí jahodovou marmeládu připravíme velmi snadným způsobem a zaručeně si na ní zdravě pochutnáte. Namazaná na čerstvé pečivo je prostě božská. Jahody umyjeme, zbavíme stopek a nakrájíme na kous...

Ingredience receptu

  • 900 g jahod
  • 1 citron
  • 580 g cukru krupice
  • brandy-pár kapek

Způsob přípravy

Domácí jahodovou marmeládu připravíme velmi snadným způsobem a zaručeně si na ní zdravě pochutnáte. Namazaná na čerstvé pečivo je prostě božská. Jahody umyjeme, zbavíme stopek a nakrájíme na kousky. Zasypeme je cukrem a zalijeme citronovou šťávou. Vymačkané poloviny citronu přidáme k jahodám, vše důkladně promícháme a uložíme v zakryté nádobě při pokojové teplotě na několik hodin.

Potom jahodovou směs vaříme za občasného míchání na plotně asi 10 až 15 minut při střední teplotě. Vytvořenou pěnu průběžně odstraňujeme a jakmile marmeláda dostane správnou konzistenci, odstavíme ji z plotny, odstraníme vymačkané poloviny citronu a směs zakapeme pár kapkami brandy. Nakonec vše dobře promícháme a naplníme do sklenic.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Pomazánky

Sdílejte recept s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Další recepty na Jahodová marmeláda.
Nebo hledejte podobné podle části názvu jahodová marmeláda .
Hledat podobné recepty na internetu jako Jahodová marmeláda

Naši partneři