článek

Pečící kameny na gril dají pokrmu další rozměr


Grilování patří mezi nejoblíbenější zábavu prakticky všech lidí napříč pohlavím, věkem i národy. Dopřát si ho lze v různý..
(celý článek)

Grilování patří mezi nejoblíbenější zábavu prakticky všech lidí napříč pohlavím, věkem i národy. Dopřát si ho lze v různý...


Grilování patří mezi nejoblíbenější zábavu prakticky všech lidí napříč pohlavím, věkem i národy. Dopřát si ho lze v různých podobách a na rozličných grilovacích plochách. V posledních letech se začal prosazovat především grilovací kámen. Nabízí totiž spousty výhod, které z grilování činí ještě příjemnější prožitek plný vůní, nových chutí a pohody strávené při letním večeru. V čem tedy spočívají hlavní přednosti grilování na pečících kamenech na grilu, jaké kameny jsou vlastně k dispozici a kde je sehnat? Nepřestávejte číst, vše se dozvíte právě v tomto článku.

Zapomeňte na připáleniny a vznik škodlivin!Přesně tak, pojem zdravé grilování se vám stane velmi blízkým. Pečící kameny na gril se totiž vyznačují optimálním povrchem a absencí stékání oleje a zbytků z jídel přímo na otevřený oheň, případně jiný zdroj výhně. Nevznikají tak různé rakovinotvorné látky, jež jsou jinak pro standardní typ grilování typické. Poměrně jednoduchá a rychlá je i následná údržba grilovací plochy. Na dlouhé drhnutí klasickým drátěným kartáčem můžete naštěstí rychle zapomenout.Spousty typů grilovacích kamenůVelkou výhodou tohoto typu grilování či pečení je také pestrý výběr kamenů. Kamenictví Dvořák je nabízí ve spoustě zajímavých modifikací. Vybrat si samozřejmě lze klasickou variantu jednoho jediného kamene, který si jednoduše dáte přímo na váš gril a začnete s přípravou jídla. Výborné jsou ale i kombinace třeba třech kamenů majících různé barvy. Grilovací plocha dostane z pohledu designu ještě další rozměr a právě vzhledem svého grilu pobavíte ostatní účastníky párty. Pozoruhodnou novinkou zmiňované společnosti je také pečící kámen v rámečku. Na www.ekamenictvi-dvorak.cz si zkrátka vyberte ze spousty modelů. Volit lze mimo jiné nejen hodně barevných odstínů, ale i tloušťku či samotný tvar kamene.


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Grilování

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Nebo hledejte podobné podle části názvu pečící kameny gril dají pokrmu další rozměr .

Naši partneři