Top 10 domácích zmrzlin

Článek byl publikován

Na doma připravené zmrzlině je skvělé to, že vždy přesně víme, co v ní je, na rozdíl od mnoha lákavých zmrzlin kupovaných v kornoutku, kdy to většinou vůbec netušíme. Další výhodou je, že si připravíme zmrzlinu přesně takovou, na kterou máme chuť, ať už se jedná o různé ovocné zmrzliny nebo lákavé mražené smetanové krémy.


Hned jak se venku trochu oteplí a slunce začne pěkně hřát, málokdo z nás téhle studené a osvěžující pochoutce odolá. Existuje spousta receptů, protože je nespočet druhů ovoce a dalších přísad, které můžeme k výrově domácí zmrzliny použít. Může být lehká, téměř dietní, nebo naopak hustá a plná smetany. Je jen na nás, jakou si vybereme.


Velkou výhodou zmrzlinových dobrot je to, že nám vydrží nějakou dobu v mrazáku, a tak si je můžeme připravit dopředu. Celé léto tak můžeme mít vždy po ruce dobrý osvěžující a lákavý dezert nebo rychlou svačinku. A přidáme-li ke zmrzlině ještě nějaké čerstvé právě natrhané ovoce, bude to velmi zdravé mlsání.

Jahodová zmrzlina1. Jahodová zmrzlina
Smetanový a po jahodách vonící mražený krém je báječný. Je to jedna z těch lákavých zmrzlin, které voní létem a prázdninami. A jen málo z nás nemá jahody v oblibě.


Citronová jogurtová zmrzlina2. Citronová jogurtová zmrzlina
Z ledového citronového krému můžeme připravit úžasné zmrzlinové poháry. Přidáme čerstvé jahody, borůvky nebo třeba maliny, doplníme čepicí ze šlehačky a třeba ještě přidáme pár hoblinek kvalitní čokolády.


Mátová zmrzlina s čokoládou3. Mátová zmrzlina s čokoládou
V tomto receptu použijeme koupenou vanilkovou zmrzlinu. Doplníme ji křupavými sušenkami, peprmintovou čokoládou a dalšími ingrediencemi. Vyrobíme tak lahodné zmrzlinové řezy, kterým určitě nikdo neodolá.


Mražená roláda se zmrzlinou4. Mražená roláda se zmrzlinou
Podle tohoto návodu připravíme neobvyklý a luxusní mražený moučník. Můžeme ho mít uložený v mrazničce a pro nečekané návštěvníky roládu jen nakrájíme na plátky. Klidně ji můžeme ozdobit i trochou šlehačky a kandovanou třešní.


Domácí ovocné nanuky5. Domácí ovocné nanuky
Tato svěží ovocná zmrzlina zažene žízeň v horkém dni zcela jistě. Kromě toho, podle použitého ovoce nebo jeho směsí, může být pokaždé trochu jiná. Navíc příprava je velmi jednoduchá a klidně ji můžeme svěřit dětem.


Mražený jogurtový krém s ovocem6. Mražený jogurtový krém s ovocem
Snadno a rychle připravená zdravá a osvěžující svačina nejen pro děti. V létě, kdy všude dozrávají jahody, borůvky, maliny, ostružiny, rybíz a další oblíbené ovoce, ho připravíme během chvilky. A rozhodně s ním budeme mít úspěch.


Domácí nanuk z jogurtu,  malin a broskví7. Domácí nanuk z jogurtu, malin a broskví
Když dodržíme ovocnou kombinaci malin s broskvemi, budeme příjemně překvapeni jemnou a letní chutí tohoto nanuku. A rozhodně bychom měli použít kvalitní smetanový jogurt, aby jeho chuť vynikla.


Jahodový koktejl se zmrzlinou8. Jahodový koktejl se zmrzlinou
Je to nápoj a zároveň je to zmrzlina. Tohle skvělé spojení určitě nikdo neodmítne. A naše děti a jejich prázdninoví kamarádi už rozhodně ne. Vyzkoušejte a uvidíte sami.


Borůvkový zmrzlinový koktejl9. Borůvkový zmrzlinový koktejl
Dostaneme-li o prázdninách chuť na vynikající borůvkový koláč z vlastnoručně nasbíraných borůvek, vypravíme se do lesa. Určitě borůvek nasbíráme tolik, že nám jich trochu zbude i na tento ledový borůvkový koktejl.


Ovocný nanuk s jogurtem10. Ovocný nanuk s jogurtem
Nanuk s třešněmi a malinami je zmrzlina dvou různých chutí na jednom dřívku. Chladivá pochoutka, kterou můžeme mít uloženou v mrazáku do zásoby. Příležitost k mlsání a zahnání letní žízně se totiž vždycky najde.


Na doma připravené zmrzlině je skvělé to, že vždy přesně víme, co v ní je, na rozdíl od mnoha lákavých zmrzlin kupovaných v kornoutku, kdy to vě...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Top 10 domácích zmrzlin

Odkazy na tématické stránky

Recepty na zmrzlinu

Top 10 domácích zmrzlin Top 10 domácích zmrzlin Top 10 domácích zmrzlin Top 10 domácích zmrzlin

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů