Jak si poradit s léčbou průjmu?

Tomáš Rohlena

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Průjmová onemocnění jsou nepříjemná. Souvisí s poruchou zažívání a obtěžují intenzivním vyprazdňováním řídké stolice. Bolesti žaludku, nekonečné sezení na toaletě, křeče, neschopnost pít i jíst, horečka a někdy i zvracení patří k obvyklým příznakům.

Rozdělení a terapie



Průjem lze rozdělit na akutní a chronický. Akutní trvá 3 dny až 2 – 4 týdny. Jeho příčinou je infekce či snědení špatných potravin. Pokud přetrvávají obtíže déle, lze definovat chronický model. Průjmová onemocnění (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/) akutní si žádají dostatečný přísun tekutin, aby nedošlo k dehydrataci. K dalším faktorům, které způsobují nemilé nesnáze, patří nedostatek vitamínů, stres, užívání antibiotik, konzumace vodnaté stravy, potravinová alergie, bakterie způsobující salmonelózu, viry a zmiňovaná otrava jídlem.

Správná léčba je klíčem k úspěchu



Mnoho lidí se ptá, jak probíhá léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/). Doplňování tekutin mírně slazeným čajem a minerálkami bez bublinek oslabenému žaludku prospívá. V každém případě je nutné vyřadit z jídelníčku vše obsahující mléko. Doporučují se vařené brambory a rýže, banány, jablka, borůvky, papája. Později kuřecí a krůtí maso. Někteří lidé se spoléhají na úpravu střevní flóry díky laktobacilům, jako je Hylak® forte.


Proč Hylak® forte?



Tento léčivý prostředek oživuje rovnováhu střevní mikroflóry. Pomocí jeho účinků se zbavíme trávicích obtíží, zácpy, křečí, nadýmaní i průjmu. Eubiotikum obsahuje jedinečný komplex pro tělo blahodárných látek, které v trávicím systému ihned působí. Přípravek je určen pro dospělé, děti i kojence a podává se před jídlem či během jídla s dostatečným množstvím vody.

Průjmová onemocnění zasahují nejčastěji děti a seniory, ale čas od času si i kvůli stresu počkají na dospělého člověka. Ať už jste doma, anebo na cestách, mějte u sebe tohoto spolehlivého pomocníka, jenž odežene průjem a křeče v břiše velmi rychle.


Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Jak si poradit s léčbou průjmu?, je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Jak si poradit s léčbou průjmu?.
Nebo hledejte podobné podle části názvu: jak, poradit, léčbou, průjmu?.

Kde najít informace



×