Podzimní bylinky pro pevné zdraví...

Adéla S.

Hodnocení obsahu
Sdílejte obsah s přáteli

Na podzim obvykle svádíme tvrdý boj s chřipkami a různými zákeřnými viry. Sílu v tomto boji nám mohou dát byliny, které tu s námi jsou již po staletí. Sílu těchto léčivých rostlin znaly již naše babičky, které byliny používali nejen k léčbě symptomů, ale hlavně jako prevenci.

Čertův kořen

Lidově se tato bylina také nazývá sibiřský ženšen je doslova zázrak pro naši imunitu. Na tuto bylinu nedaly dopustit už naše babičky. Zatočí s infekčními chorobami, virózami a působí jako přírodní harmonizátor. Pokud máte dlouhodobě oslabený organismus díky stresu tak černý kořen může zásadně zlepšit váš stav. Dále se vyplatí ho užívat při doléčování vleklých chorob a regeneraci organismu. Je možné jej brát vždy, když se z nějakého důvodu "necítíme ve své kůži".

Lichořeřišnice

Určitě ji máte také na zahrádce a pokud ne příští rok si ji zasaďte. Lichořeřišnice se dá konzumovat také syrová a výborně se hodí například do salátů. Výborně funguje jako přírodní antibiotikum a může vás vysvobodit z okovů hned několika nemocí. Lichořeřišnice vám skvěle nastartuje imunitní systém, poradí si se streptokoky, stafylokoky a dalšími bakteriemi, které napadají dýchací a močové cesty.

Šípek

Každoroční symbol podzimu, u kterého byste se měli letos určitě zastavit a nasbírat si ho domů na zimu. Růže šípková je planý keř, který roste nejčastěji na stráních a jeho sytě rudé plody jsou nepřehlédnutelné. Připravit si ho můžete hned na několik způsobů a má velmi komplexní účinky. Šípek se pomáhá pokud trpíte nachlazením, celkově zvyšuje odolnost proti infekcím a působí proti únavě.


Echinacea

Již původní obyvatelé Ameriky znali léčebné kouzlo této krásné byliny, která neslouží pouze pro potěšení oka. Rostlina obsahuje účinnou látku echinakosid, který zásadně stimuluje tvorbu bílých krvinek a ty mají zásadní vliv na kvalitu našeho imunitního systému. Vyplatí se ji používat preventivně, protože ve ve vašem těle vytvoří štít z bílých krvinek a žádný vir nebude mít šanci. Po echinacee byste měli sáhnout pokud se potýkáte s chřipkou, rýmou, nachlazením či při zánětu dýchacích cest.

Pozor

Při pravidelném užívání léčivých bylin a doplňků stravy si dejte pozor, abyste se jimi nepředávkovali. Po určité době užívání je dobré bylinu vždy na nějaký čas vynechat a nechat tělo si odpočinout. Pokud chcete kombinovat různé byliny dohromady, doporučujeme si promluvit s odborníkem například v bylinné lékárně.

Losos s bylinkovou omáčkou

Losos s bylinkovou omáčkou


Losos s bylinkovou omáčkou je zdravé, lehké a voňavé jídlo, které rychle připravíme.


Houby  plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami

Houby plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami


Houby plněné špenátem, chlebem, česnekem a bylinkami jsou báječný předkrm.


Vepřový plátek s bylinkovými pečenými brambory

Vepřový plátek s bylinkovými pečenými brambory


Vepřový plátek s bylinkovými pečenými brambory je rychlé, voňavé a chutné jídlo.


Hříbky v těstíčku s bylinkami

Hříbky v těstíčku s bylinkami


Pokud se vám poštěstí koupit nebo nasbírat v lese menší hříbky, můžete vyzkoušet tento recept.


Rajčatový salát s divokými bylinkami

Rajčatový salát s divokými bylinkami


Divoké bylinky z tohoto receptu nasbíráte na zahradě nebo na louce.


Dýňová polévka s bylinkovými krutónky

Dýňová polévka s bylinkovými krutónky


Dýňová polívka je velmi jemná a přesto sytá. Můžeme na ni použít typické podzimní hokaido dýně, anebo méně časté máslové dýně, které mají jemně oříškovou chuť.


Hovězí pečeně se zelenými bylinkami

Hovězí pečeně se zelenými bylinkami


Hovězí pečeně se zelenými bylinkami pomalu pečená v troubě je voňavá a křehká.


 Chimichurri - bylinková omáčka na steak

Chimichurri - bylinková omáčka na steak


Argentinská bylinková omáčka na steak či grilované maso. Rozpalte gril a připravte si ke šťavnatému masu tento delikátní sos.


Bylinkový dresink

Bylinkový dresink


Bylinkový dresink na saláty a přílohy jídel. Všechny bylinky opláchneme a zbavíme nečistot.


Bylinkový ocet

Bylinkový ocet


I když jsou bylinkové octy neobvyklé, jistě naleznou své uplatnění. Můžete je použít k ochucení zeleninových salátů či k přípravě domácí majonézy a dresinků.



Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář

Pro přidání komentáře k Podzimní bylinky pro pevné zdraví..., je nutné být přihlášený(á)/zaregistrovaný(á).


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Hledat podobné články jako Podzimní bylinky pro pevné zdraví....
Nebo hledejte podobné podle části názvu: podzimní, bylinky, pro, pevné, zdraví....

Kde najít informace



×