Jak používat kokosový olej

Článek byl publikován

Kokosový olej dnes dokáže nahradit spoustu věcí nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Jedna lahvička oleje vás v lékárně či drogérii vyjde cca na 150 Kč. Můžete ji však maximálně využít pro blaho svého těla. Olej použijete na vlasy, obličej i pokožku po koupání.


Pokud jdete do sprchy, kokosový olej mějte vždy při ruce. Využít ho můžete jako kondicionér. Ve vlasech ho nechejte působit až dvě hodiny, poté klasicky umyjte obyčejným šampónem. Během působení si ještě vlasy zamotejte do potravinové fólie, aby vám olej nikde nestékal. Takto připravené vlasy můžeme ponechat klidně i přes noc. Působení oleje se tak zněkolikanásobí. Na jednu dávku kondicionéru použijte 3-5 lžic oleje, dle délky a hustoty vašich vlasů.


Kokosový olej skvěle využijete i pro čištění a hydrataci vaší tváře. Stačí si jej po trošce nalít do dlaní a aplikovat na vyčištěnou a jemně osušenou pleť. Olej nezapomeňte rozetřít i v oblasti kolem očí, na dekolt a za uši. Skvěle se hodí i jako výživa pro vaše rty. Na obličeji jej nechte působit alespoň 15 minut.


Neméně efektní je použití kokosového oleje na celé tělo, a to zejména na chodidla a zatěžované části těla, jako jsou ruce a nohy. Můžete ho skvěle nahradit místo tělového mléka, efekt je stejný, ne-li lepší.


K čemu ještě využít kokosový olej:
  • k masážím těla


  • jako gel pro uhlazení vlasů


  • pro ošetření jizev a oděrek


  • k ošetření záděrů u rukou a pro zjemnění kůžičky u nehtů


Kokosový olej dnes dokáže nahradit spoustu věcí nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Jedna lahvička oleje vás v lékárně či drogérii vyjde cca n...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Jak používat kokosový olej

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů