Smoothie všeho druhu

Článek byl publikován

Co je to vlastně smoothie? Jedná se o míchaný nápoj složený buď ze zeleniny, nebo ovoce. Zelenina a ovoce by měli být čerstvé. Když ale nemáme k dispozici čerstvé suroviny, můžeme použít i mražené. Dají se přidat i různé ingredience. Záleží na chuti každého z nás.


K výrobě tohoto lahodného nápoje je potřeba kuchyňský stolní mixer, stačí i ponorný (tyčový) mixer. Nutno dodat, že přípravy jsou velice jednoduché a rychlé. Zvládne to každý z nás.


Smoothie z ovoce:
Ne každé ovoce je ideální k výrobě. Nejvíc ideální jsou asi jahody, maliny, borůvky. Prostě to ovoce, které se nemusí nějak loupat a ještě vykrajovat nebo vypeckovávat než ho dáme do mixeru. Naopak třeba pomeranč nebo jablko moc ideální nejsou. Úprava tohoto ovoce je potom delší. Ale samozřejmě se použít dá, i když obsahuje dužinu a ta ne každému chutná.


Smoothie ze zeleniny:
Ze zeleniny můžete na smoothie použít prakticky cokoliv. Dobrá je určitě mrkev, brokolice, červená řepa, papriky, rajčata, atd. Dle chuti můžeme použít i různé druhy bylinek. Fantazii se meze nekladou.


Vhodné ingredience:
Můžou se použít, ale nemusí. Ne všem chutná pouze rozmixované samotné ovoce nebo samotná zelenina.

Na ředění je možno použít vodu, různé šťávy, jogurty nebo mlíko. Nápoj se nedoporučuje sladit. Pokud je na chuť nápoj málo sladký, tak se dá použít trochu medu. V letních měsících je ideální použít led. Krásně osvěží.

Mezi další ingredience patří ovesné vločky, ořechy, skořice, atd.
 
Recept na ukázku: Jahodové smoothie

Co budeme potřebovat:
100g jahod
50g borůvek
1 banán nebo ½ banánu
vodu nebo led (je možno použít obojí)
dle chuti med

Všechny tyto ingredience vložíme do mixeru a chvilku mixujeme. Poté ihned nápoj můžeme podávat. Tento nápoj je ideální na ranní osvěžení, které vám dodá sílu a energii do celého dne.

Co je to vlastně smoothie? Jedná se o míchaný nápoj složený buď ze zeleniny, nebo ovoce. Zelenina a ovoce by měli být čerstvé. Když ale nemáme k...

Sdílejte článek:

Recenze a hodnocení receptu


Napište vaší recenzi nebo komentář


Tento recept ještě nebyl okomentován
Smoothie všeho druhu
Smoothie všeho druhu Smoothie všeho druhu Smoothie všeho druhu

Autoři článku

Tomáš Rohlena

Naši partneři

×

Váš recept je nyní uložen!

Zaregistrujte se, aby jste se k uloženým receptům později dostal/a.
Přihlásit se přes sociální sítě


Podmínky použití | Ochrana os.údajů