článek

Cuketa, nenápadná zelenina pro zdraví i chuťové buňky


Cuketa, nenápadná zelenina, která pomáhá našemu zdraví a potěší i chuťové buňky Cuketa je téměř všelék, zmírňuje otoky, ..
(celý článek)

Cuketa, nenápadná zelenina, která pomáhá našemu zdraví a potěší i chuťové buňky Cuketa je téměř všelék, zmírňuje otoky, ...


Cuketa, nenápadná zelenina, která pomáhá našemu zdraví a potěší i chuťové buňky

Cuketa je téměř všelék, zmírňuje otoky, působí antidepresivně i zlepšuje imunitu

Cuketu během svého života ochutnal už snad každý z nás. Objevuje se při grilování, syrová v zeleninových salátech, zapečená s bramborami a masem nebo třeba jako slaný koláč či nákyp. Pro svou jemnou chuť má skutečně široké spektrum využití a těší se stále větší oblibě.

Řada lidí si na cuketě vyloženě pochutná, někdo už jí koncem léta nemůže ani vidět, protože jí „fasuje“ ve velkém od přátel a příbuzných, kteří sami nezvládají úrodu spotřebovat. V takovém případě je dobré ji například grilovanou naložit do kvalitního oleje a uchovat na zimní měsíce.

Cuketa jako domácí lékař

Cuketa má řadu pozitivních vlivů na náš organismus. Kromě své jemné chuti a nízké kalorické hodnoty obsahuje až neuvěřitelné množství vitamínů a minerálních látek. Mezi nejdůležitější patří Provitamin A, vitamíny B, C, E, betakarotény, hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor, měď, zinek a vlákninu.

Tento výčet v praxi znamená, že nám pomáhá v boji s nadváhou, proti únavě, svalovým křečím, při oslabené imunitě či poruchách trávení. Pomáhá nám čistit ledviny i stabilizovat hladinu cukru v krvi. Velkým pomocníkem je také pro osoby trpící otoky a nadměrným zavodňováním organismu, což ocení mimo jiné těhotné ženy či lidé s vysokým krevním tlakem.

Vyzkoušejte naše tipy na snadné recepty, které si oblíbíte


  • Kuchař: Redakce
  • Publikováno:

Kategorie: Rady a tipy

Sdílejte článek s přáteli!

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

Váš komentář:

Naši partneři